تنظیم موتور ۲۰۶ | تنظیم موتور رانا


در تنظیم موتور پژو ۲۰۶، با توجه به حساسیت کار علاوه بر تجربه ی کاری نیاز به تجهیزات و ابزار کار دقیق است . در تنظیم موتور از دستگاه دیاگ، چهار گاز، و کمپرس سنج موتور استفاده میشود. اول شما باید هدف خود را از تنظیم موتور در نظر بگیرید که برای چه کاری میخواهید تنظیم موتور انجام دهید. تنظیم موتور به دو دسته ی تنظیم موتور معمولی و تنظیم موتور معاینه فنی تقسیم میشود.

پروسه ی تنظیم موتور پژو ۲۰۶ به سه مرحله تقسیم میشود.

در تنظیم موتور حتما باید از دستگاه چهار گاز استفاده شود.

دستگاه چهار گاز دستگاهی است که خروجی خودرو را میسنجد و تعمیرکار نسبت به خروجی خودرو، موتور را تنظیم میکند.

تنظیم و سرویس ورودی هوای پژو ۲۰۶

در این قسمت نیاز به یک اسپری انژکتور داریم. خودرو را خاموش کنید. هواکش خودرو را باز کنید، در صورت نیاز فیلتر را عوض کنید. اسپری انژکتور را داخل دریچه ی گاز بزنید. سنسور مپ را باز کنید و سنسور مپ (سنسور فشار منیفولد) را تمیز کنید.

سرویس سیستم احتراق و جرقه ی پژو ۲۰۶

شمع های موتور را باز کنید. شمع بیش از ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد را تعویض کنید. برای موتور TU5 شمع سوزنی استفاده کنید. شمع موتور TU3 شمع اکیوم ۵۸lz و شمع موتور بوش المان است. شمع موتور TU5 هم شم اکیوم ۵۸hz و شمع بوش المان پایه بلند است.

سرویس سیستم سوخت رسانی پژو ۲۰۶

در سیستم سوخت رسانی پژو ۲۰۶ قطعه ای بنام سوزن انژکتور وجود دارد که وظیفه ی پاشش سوخت را در محفظه ی احتراق بر عهده دارد. معمولا سوزن های انژکتور بخاطر رسوب بنزین گرفته میشود. این سوزن ها باید باز شوند و ابتدا در دستگاه آلتراسونیک بسته شوند تا محفظه ی خروجی سوزن تمیز شود. بعد فیلتر سوزن چک شود که در بعضی مدل ها فیلتر قابل تعویض است. در مرحله ی بعد سوزن روی دستگاه شستشوی چهار کانال بسته شده و با مواد مخصوص شستشو میشود. در بعضی مواقع به تشخیص تعمیرکار، شیتشوی انژکتور روی کار انجام دهید تا محفظه ی احتراق تمیز شود.

تنظیم موتور

تنظیم الاینده 206تنظیم دور موتور ۲۰۶تنظیم معاینه فنی 206تنظیم موتور ۲۰۶تنظیم موتور پژو 206تنظیم موتور پژو 206 تیپ 2تنظیم موتور پژو 206 تیپ 6تنظیم موتور رانادیاگ 206هزینه تنظیم موتور ۲۰۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated
Plugin "Contact Form 7" not installed or activated